Roraty 2006

Roraty, trzecie już w naszej historii, rozpczęły się nie w kościele, lecz na końcu korytarza św.Klary. Tam ustawiliśmy mały ołtarzyk z wieńcem adwentowym i obrazem Maryi, po to, aby móc uczestniczyć w dłuższej procesji z lampionami. Wraz z przybyciem oczekiwanego przez wszystkich kapłana wraz ze służbą liturgiczną, rozpoczęliśmy nabożeństwo śpiewem. Następnie OlaC, AsiaG i DominikaP przeczytały krótki wstęp na temat tradycji związanej z Roratami, po czym procesja udała się powolutku do kościoła. Tam Msza św. rozpoczęła się przy blasku świec i lampionów. Światła zostały zapalnoe dopiero po "Chwała na wysokości...". Jak nakazuje prastara tradycja.
Podczas Mszy Roratniej byliśmy świadkami ceremonii błogosławieństwa kandydatek do posługi ministranckiej. KasiaCh, DanusiaŻ i AlaB (Sekcja Liturgiczna) przywdziały szaty liturgiczne (alby) i stały się pełnoprawnymi ministrantkami. Od tej pory będą mogły posługiwać przy ołtarzu, czego do Rorat nie czyniły, stojąc jedynie i obserwowując, co się dzieje wokół ołtarza. Na koniec nowe ministrantki na pamiątkę tego tego wydarzenia otrzymały książki. Trzeba także wspomnieć, że w procesji darów ofiarnych dziewczęta przyniosły wyrzeczenia i przyrzeczenia adwentowe, które zostały złożone na ołtarzu. Były to te karteczki, które uczennice naszej Szkoły wypisywały we wtorek i środę na korytarzu szkolnym. Miejmy nadzieję, że ofiarowawszy je Panu podczas Eucharystii otrzymamy dodatkową pomoc w ich realizacji podczas tego świętego czasu wyczekiwania.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii - Roraty 2006