Roraty 2005

W piątkowe popołudnie zebraliśmy się, by uczestniczyć w nabożeństwie roratnim. To był szczególny dzień, gdyż przyjmowaliśmy Gości z Krakowa, dziewczęta z tamtejszej Urszulańskiej Podstawówki, które wygrały konkurs "Urszulka", mniej więcej odpowiednik naszego "Urszulanka Roku", oraz siostrę Agnieszkę. Na roratach była również obecna Siostra Przełożona Maria Jaworska, której serdecznie dziękujemy za przybycie :) Na początku zebraliśmy wszystkich uczestników na korytarzu szkolnym przy sekretariacie. Po krótkim powitaniu udaliśmy się ciemnymi korytarzami LO (OlaP zadbała o zaciemnienie korytarzy) ku kościołowi. Po drodze jednak zatrzymywaliśmy sie na trzech "stacjach": 1. Zwiastowanie - tę scenkę odegrały Wika (Maryja) i Gosia (Archanioł Gabriel); 2. Nawiedzenie św.Elżbiety - Maryją była j/w Wika, natomiast Elżbietą KarolinaM; 3. Dylemat św.Józefa - w tej scence aniołem była Iza, a Józefem Ewa; na uwagę zasługują świetnie dialogi, rozpisane przez OlęP. Po tym jak widzieliśmy anioła rozmawiającego ze św.Józefem, udaliśmy sie korytarzem św.Klary do kościoła. Towarzyszył nam już ks.Piotr, który odprawił Eucharystię. Podczas Mszy św. grał nasz zespół, który po raz kolejny wspomogła Gosia Poznańska, której pięknie dziękujemy, że nigdy jeszcze nas nie opuściła w potrzebie :)

Zobacz zdjęcia w naszej galerii - Roraty 2005