Dzień Wdzięczności 2008

30.05.2008
V Dzień Wdzięczności. W tym roku postanowiliśmy tak zaplanować Dzień Wdzięczności, aby było bardziej uroczyście niż zazwyczaj. Stąd zrezygnowaliśmy z tradycyjnych turniejów z udziałem Rodziców, a poddaliśmy się działaniu kultury i sztuki :)
Zanim Goście zasiedli w auli udaliśmy się do naszego kościoła na nabożeństwo majowe. W tym roku tematem rozważań była (oczywiście) Maryja, lecz tym razem jako gwiazda wiodąca nas przez życie. Najpierw RSU-owiczki rozważały rolę Gwiazdy Morskiej w naszym życiu, a potem rozważano znaczenie tytułu Gwiazdy Zarannej. Ważnym elementem nabożeństwa było dziękczynienie skałdane Maryi za Rodziców, którzy stawili się w kościele w bardzo dużej liczbie. W tak zwanym międzyczasie nasze uczennice miały okazję przypiąć na tablicy z Gwiazdą-Maryją małe gwiazdeczki z wizerunkami swoich rodziców, którzy, podobnie jak Ona, wiodą nas przez życie pokazując tylko dobre kierunki. W auli spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem "Noctes Aninenses" w wykonaniu szkolnego koła teatralnego Gran-ulka, na podstawie poezji K.I.Gałczyńskiego. Po przedstawieniu MagdaKs i DominikaP przywitały Gości: rodziców, nauczycieli, siostry zakonne, a w szczególności osoby, które w przeszłości były honorowane przez Samorząd Uczniowski za ogromną pomoc udzialaną w pracy, a więc Siostrę Marię Jaworską, Siostrę Esterę Grzegorek, Siostrę Rafaelę Husson i Siostrę Bernadetę Bronakowską. Przywitani Goście wysłuchali następnie podziękowań skierowanych w imieniu uczennic na ręcę rodziców i nauczycieli za trud wychowania, jakiego sie podejmują na codzień. Gerbery, kwiaty królujące w tym roku podczas Dnia Wdzięczności, były właśnie znakiem wdzięczności rodzicom, który dziewczęta wręczyły swoim Mamom i Tatom. Następnie KarolinaDz i DD przywołały naszych tegorocznych gości honorowych: s.Jadwigę Grzenkowicz, p.Witolda Hermaszewskiego i Agnieszkę Petelenz-Łukasiewicz, którym dziękowaliśmy za nieocenioną pomoc w ciężkiej pracy, jakiej SU i nasza Szkołą podejmuje się z każdym nowym rokiem szkolnym. Goście specjalni zostali obdarowani skromnymi upominkami, wybranymi specjalnie dla nich, stosownie do pomocy, jakiej nam udzielają (szczegóły wkrótce!).
W następnej części programu zebrani wysłuchali dwóch koncertów fortepianowych w wykonaniu OliWróblewkiej i MarysiŁuc. Dla Marysi był to debiut na naszej scenie! Po wysłuchaniu utworów muzycznych prowadzące zaprosiły do baru sałatkowo-ciastowego, gdzie przez pozostałą część uroczystości rozmiawiano, śmiano się i dowcipkowano.

Specjalne podziękowania dla : s.Estery za ogromną pomoc, a szczególnie w sytuacjach kryzysowych : s.Bernadety za przygotowanie kościoła na nabożeństwo majowe : kółka teatralnego Gran-ulka prowadzonego przez p.Elżbietę Skotnicką i p.Magdalenę Olbrich za przedstawienie : Oli Wróblewskiej i Marysi Łuc za piękne koncerty : klasom za przygotowanie sałatek i ciast : wszystkich, którzy zechcieli być z nami tego pięknego majowego popołudnia oraz tych którzy chcieli, a z różnych przyczyn nie mogli.
Zobacz zdjęcia w naszej galerii - V Dzień Wdzięczności