Dzień Wdzięczności 2006

26.05.2006
III Dzień Wdzięczności miał miejsce w piątkowe majowe popołudnie, szczególnego dnia, bo w Dniu Matki. Tegoroczna uroczystość zgromadziła największą dotąd liczbę gości na evencie (eh te zapożyczenia) zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Mnóstwo ludzi zapełniło aulę, zaraz potem, jak zakończyło się nabożeństwo majowe w kościele.
Nabożeństwo Majowe zostało przygotowane w taki sposób, aby zaangażować wszystkie "stany", jakie uczestniczą w życiu naszej Szkoły: Uczennice, Nauczycieli, Rodziców i Siostry Zakonne. Jak zwykle mogliśmy przez chwilkę pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem, którego wystawienia dokonała siostra Paulina. Po litanii do Najświętszej Maryi Panny przyszedł czas na część artystyczną kilka pięter wyżej w auli szkolnej.
Zanim p.Elżbieta Skotnicka i klasa druga przedstawiły serię projektów dotyczącyh tematu miłości, EwaS, AgnieszkaP (prowadziły uroczystość) i Karolina złożyły podziękowania:

a) indywidualne: podczas obrad w Bardzie Śląskim postanowiliśmy, że od tego roku będziemy w sposób specjalny dziękować pewnym osobom, za ich wkład w rozwój SU, za pomoc w przygotowywaniu uroczystości samorządowych, za ich nieocenione wsparcie; w tym roku tymi sobami były:
1) s.Maria Jaworska (przełożona wrocławskiego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek UR), która nie ustaje w duchowym wsparciu naszych działań i dzielnie reprezentuje Siostry na każdej uroczystości,
2) s.Estera Grzegorek (dyrektor naszej Szkoły, do ubiegłego roku współOpiekunSU), za modlitwę, cenne rady jakich nam udziela, za ścisłą współpracę oraz nierzadkie wcale zastrzyki finansowe jakie nam aplikuje;
3) s.Paulina Czarnecka (siostra, która na codzień zajmuje się zakrystią oraz pracą w szwalni), za pomocną dłoń, jakiej nam udziela we wszystkich naszych imprezach (w większości odbywających się w Mauzoleum i kościele), cierpliwość z jaką nas znosi oraz troskliwe zajmowanie się naszymi ministrantkami;
4) p.Krzysztof Kardach (Tato Marysi Kardach, naszej absolwentki, ubiegłorocznej członkini SU), za czas i siły jakie nam poświęca w organizwanych cyklicznie jesienią i wiosną rajdach rowerowych;
5) Gosia Poznańska (nasza absolwentka, Urszulanka Roku 2005, Przewodnicząca SU w 2003), za pogodę ducha oraz za muzyczny talent, bez którego nie obylibyśmy się organizując nasze uroczystości.
Każda z uhonorowanych osób odebrała pamiatkowy dyplom oraz skromny upominek.

b) wspólne: podziękowania składaliśmy też naszym drogim Rodzicom, Siostrom Urszulankom oraz Nauczycielom; każdy z nich otrzymał serdeczności i po kwiatku (w tym roku: goździku).

Kiedy podziękowaniom stało się zadość, do akcji wkroczyły Stokroty, które pod przewodnictwem p.Skotnickiej i pani Amelii (która jako praktykantka prowadziła lekcje j.polskiego w naszej Szkole) zaprezentowały projekty o miłości, które przygotowywały przez jakiś czas na lekcjach polskiego. Im też należą się szczególne podziękowania, gdyż "odciążyły" Samorząd (zaangażowany w mnóstwo-mnóstwo pracy na przełomie kwietnia i maja) przygotowując program artystyczny.
W tak zwanym międzyczasie goście mogli raczyć się smakowitościami przygotowanymi przez klasy, a mianowicie ciastami i sałatkami. Samorząd przygotował także Galerię Fotografii, które wzięły udział w konkursie fotograficznym, których dwie edycje mieliśmy w tym kończącym się roku szkolnym. Fotografie te niedługo będzie można obejrzeć w naszej GALERII. A od ponieziałku do końca roku szkolnego będą stały oprawione w ramy na korytarzu szkolnym w okolicach sekretariatu.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii - III Dzień Wdzięczności